Školní družina na Základní škole Uničov, Haškova pracuje pod vedením hlavní vychovatelky Jiřiny Ďuricové, která má zároveň na starosti děti v prvním oddělení. V dalších třech odděleních pracují vychovatelky  Tereza Trnková (2.oddělení), Bc. Karolína Ivanecká (3.oddělení) a Mgr. Jitka Zelinková (4. oddělení). Družina má nyní otvírací dobu od 6.00 do 17.30 . Do družiny dochází pouze děti prvního stupně. Děti jsou v odděleních vždy po třídách (2. A, B, 1. A + 3. B, 1. B + 3. A, 3. B + 4. A + 4. B), obědy ve školní jídelně a všechny aktivity v družině absolvují vždy se svou skupinou. Školní družina pracuje podle školního vzdělávacího programu pro družinu, který je k nahlédnutí na školním webu.

Paní vychovatelky připravují pro děti a jejich rodiče každoročně několik „velkých“ akcí, mezi něž patří například:

• soutěž o nejkrásnější Halloweenskou dýni s cenami, občerstvením a diskotékou
  • Mikulášská besídka s Mikulášem, čertem a andělem, a samozřejmě s dárečkem
  • Vánoční besídka
  • Maškarní karneval se soutěžemi, cenami a diskotékou
  • vystoupení pro rodiče – divadelní a pěvecké
  • soutěže rodinných týmů – Poznáváme svoje město Uničov, Letem Evropou, Uničov v době husitské – s cenami, občerstvením a skákacím hradem
  • spaní v družině s noční hrou
  • celodenní výlet družiny v červnu
  • péče o živá zvířátka přímo v družině
Halloween 2021/2022

Mezi běžné činnosti dětí ve školní družině pak patří: